0232 346 03 04
Shift Ajans Su Arıtma Sayfası

Su Arıtma Cihaz Bakımı Ve Önemi

Su Arıtma Cihaz Bakımı Ve Önemi

Su insan sağlığı için en elzem olan mineral kaynağıdır. Zira insan vücudunun yaklaşık % 70 kadarını su oluşturur. Organların temizlenmesi, besinlerin yakılması gibi tüm işlemler su sayesinde gerçekleştirilir. Tüm vücudun atıkları ise yine su yani terleme ve idrar gibi atıklar ile atılır.

Oysa günümüzde kullanılan şebeke suları insan vücudunun ihtiyacı olan suyun yeteri kadar sağlık koşullarına uygun olarak tüketilmesini sağlayamamaktadır. Bu durumda son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz su arıtma cihazları devreye girmektedir. Su arıtma cihazları sayesinde tüketilecek olan şebeke sularında ki kimyasallar arındırılır. Yani kısaca su arıtma cihazları ile sular filtrelenerek daha temiz ve güvenli hale getirilir.

Musluk sularının evimize gelene kadar geçirdiği aşamaları kimse bilmemektedir. Oysa kullanılan su arıtma cihazları sayesinde suyun temizliğinden emin olunur. Cihazların belirli aralıklarla bakımları da yapıldığı sürece uzun vadede kullanım konforu elde etmiş olursunuz.

Neden su arıtma cihazı kullanılmalıdır?

İnsan sağlığını korumaya bu kadar yardımcı olan bir doğal kaynağın tüketilmesi sırasında uyulması gereken bazı kurallar vardır. Bunların başında hijyenik su gelir. Bunun yanında suyun ph değerinin alkali olması yani ph değerinin 7, 5 üzeri olması gerekir. Diğer yandan yüksek mineral kaynağı olması gerekir. Oysa musluk sularında ya da piyasada bulunan damacana sularında bu durum pek mümkün olmamaktadır.

Özellikle plastiklerdeki kimyasallar göz önünde bulundurulduğunda her evde mutlaka su arıtma sistemlerinin olması son derece önemlidir. Zira insan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu sıvı olan suyun arıtma cihazları ile hijyeni sağlanır. Mineraller açısından su dengelenir. Suyun oksijen değeri ayarlanır ve ph değeri dengede tutulur. Yararları saymakla bitmeyen su arıtma cihazları çevre kirliliğinin hat safhada olduğu günümüzde su kadar elzemdir.

Su arıtma cihazı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Son yıllarda hemen hemen her yerde kullanıma uygun olarak üretilen farklı tiplerde su arıtma cihazları vardır. Haliyle pek çok farklı markaların su arıtma cihazları piyasada satışa sunuluyor. Alacağınız su arıtma cihazının tanınmış ve kaliteli bir markasının olması oldukça önemlidir. Bunun yanında Cihazı alacağınız firmanın geniş bir servis ağı olmalı ve cihazın periyodik filtre bakımlarını yapabilecek standartlarda olmalıdır. Ayrıca alacağınız cihazın güvenilirlik açısından İSO belgelerinin olması gerekir.

Su arıtma cihazı bakımı nasıl yapılır?

Su arıtma cihazınızı aldıktan sonrada iyi bir kullanım ile uzun süre kullanabilirsiniz. Bunun için altı ayda bir periyodik bakımları yapılmalıdır. Bakım sırasında gerekli görülürse filtreler değiştirilmelidir.

Su arıtma cihazının insan sağlığına faydaları nelerdir?

Su arıtma cihazları içinden geçen suyu filtreleyerek suda bulunan kireç, kötü koku, kum ve daha pek çok farklı atığın filtreden geçmesini önler. Böylece suyu tüketecek olan kişiye kokusuz, temiz ve doğal su ulaşmış olur. İnsan sağlığı için en ideal su olan alkali suya ulaşmak için su arıtma cihazları mutlaka gereklidir. Çünkü alkali su sayesinde pek çok hastalığın önüne geçilmiş olur. Bunların başında ise kalp hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları, egzamalar, immün sistem hastalıkları gibi pek çok hastalık sayılabilir. Çünkü arıtılmayan şebeke sularında yada damacana sularında yoğun klor vardır. Bunun yanında suyun uzun süre plastikte beklemesi kansere neden olur.

Su arıtma cihazı fiyatları

Su arıtma cihazlarının fiyatları çok farklılık gösteriyor. Ancak burada uygun fiyatlı bir ürün alıp mağdur olmaktansa kaliteli ve tanınmış markalar yönelmek gerekir. Kullanılan filtrelerin kaliteli olması suyun kalitesi açısından çok önemlidir. Sonka su teknolojileri ile güvenli su tüketiniz.