0232 346 03 04
Shift Ajans Su Arıtma Sayfası

Su Arıtma Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Su Arıtma Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su insanlar için oldukça önemi ve gerekli olan bir temel ihtiyaçtır. Bu temel ihtiyacımızı karşılamak için kullanmış olduğumuz kaynaklara tarih boyunca sürekli olarak uzak kaldık ve uzaklaşmaya da devam ediyoruz. Çünkü artan yerleşim yerleri bu kaynaklara olan uzaklığı da beraberinde getirdi. Ancak bununla beraber gelişen teknoloji de tekrar bu kaynak suyunun temiz ve sağlıklı bir biçimde bizlere ulaşmasını sağlıyor. İşte insanların günümüzde yerleşim yerlerinde suyun temizlenmesi için kullanmış oldukları su arıtma cihazları birçok ev ve iş yeri için hayati bir öneme sahiptir.

Su Neden Arıtılmalı?

Günümüzde kullanmış olduğumuz suların arıtılmasında olan amaç çok daha sağlıklı ve içilebilir olması içindir. Tüm bu uygulamaları teknoloji yardımı ile yaparak temel ihtiyacımız olan suyu hem içiyor hem de gündelik işlemlerimizde kullanıyoruz. Ancak suların kaynaklardan tarih sahnesinde arıtılmadan rahatlıkla içilmesine rağmen günümüzde neden bu kadar fazla su arıtma cihazlarının meydana geldiği de merak konusudur. Çünkü artık devasa büyüklükteki yerleşim yerlerine su getirilmek için barajlar kullanılıyor.

Barajlarda günlerce bekleyen ve akma fırsatı bulamayan suyun bakterilerin yuvası olması da kuvvetle muhtemeldir. Bunun dışında evlerinize gelene kadar geçmiş olduğu yollardan ki bu yollar yine bizim döşemiş olduğumuz kirlenebilir özelliklere sahip demir ürünleridir, kapabildiği mikrop ve bakterilerden temizlenmesi için bu arıtma işlemleri yapılıyor.

Su Arıtma Cihazları

Kaynak sulardan veya barajlardan gelen bu sular her ne kadar arıtılıp temizlense de insanların evlerinde su arıtma cihazları kullanmaları oldukça normal karşılanabilir. Çünkü içilen ve kullanılan suyun sağlıklı ve temiz olması birçok insanın temenni ettiği ve olması için de bu cihazları kullandığı bir konudur. Teknolojinin hızlı bir şekilde hayatımıza girmiş olması ile beraber insanlar artık evlerindeki suların temizliğini rahatlıkla su arıtma cihazları yardımıyla yapabilir.

Söz konusu olan bu arıtma cihazları size gelen suyu son defa arıtarak ve çeşitli süzgeçlerden geçirerek size ulaşmasını ve kullanmanızı sağlıyor. Bu nedenle bu arıtma cihazlarının önemi oldukça büyüktür. İnsanlar tarafından kullanılması da suyun gelmiş olduğu noktada ne kadar güvenilmez ve temiz olmadığının kanıtıdır.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su arıtma cihazlarını seçerken kesinlikle dikkat edilmesi gerekilen ilk nokta ucuz ancak kalitesiz olmasıdır. Ucuz olsun diye almış olduğunuz bu ürünler içtiğiniz ve kullandığınız bu suların daha çok kirlenmesini sağlayabilir. Bu nedenle de satın alacağınız bu su arıtma cihazlarının kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Bunun yanında kullanım alanları oldukça hassas olan bu ürünlerin yani su arıtma cihazlarının çeşitli testlerden ve sağlık kontrollerinden geçmiş olduğunu gösteren belge ve kriterlere de oldukça dikkat etmelisiniz. Çünkü sadece satış yapıp para kazanmak için testlerden geçemeyen ürünlerin satılması ve bunları tercih etmeniz sizin için oldukça tehlikeli olacaktır.

Cihazların Özellikleri

Su arıtma cihazlarının elektronik aksamlarını CE veya TSE değerlendirir ve onaylar. Ki bu devlet kontrolünde olduğunun göstergesidir. Cihaz içinde suyun arıtılmasında ayrıca devamında depolama kısmında kullanılan filtreleri ve su tankını ise NSF kontrol eder ve onaydan geçirir.

Su arıtma cihazından arıtılarak çıkan suyu yani artık son aşamada insanlara ulaşacak olan suyu ise Türkiye’de T.C Sağlık Bakanlığı Hıfzıssıhha Başkanlığı kontrol edip uygun şartlar sağlanıyorsa onaylar. Bunun dışında bağımsız dernekler de bu tarz konular ile ilgileniyor. Bu dernekler de aynı şekilde bu kontrolleri yapabilir.

Kaliteli Ve Sağlıklı Su

Birçok insanın günümüzdeki en büyük amacı ve isteği evlerinde akmakta olan suyun sağlıklı ve kaliteli olmasıdır. İşte bu konuda Sonka Su Teknolojileri de sayılan bütün bu konularda en kaliteli hizmeti sunan ve alanında en iyi ürünleri üretiyor.