0232 346 03 04
Shift Ajans Su Arıtma Sayfası

Neden Su Arıtma Kullanmalıyım!

Eğer hala hazır suların bir çözüm olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün Sağlıklı mı ? Temiz mi ? Güvenli mi ? Ekonomik mi ? Kaynak sularının konulduğu damacanaların 65 kullanım sonrası atılması gerektiğini biliyor musunuz ?

İçme Suyu Sağlık Açısından Çok Ciddi Bir Konudur?

Dünyada en fazla insan ölümlerine neden olan 10 faktörden birini, kirli sular oluşturuyor. Bu sıralamada sular, AIDS gibi ölümcül hastalıkların bile üzerinde yer alıyor.

Kaynak Su Almak Ne Kadar Mantıklı?

Kaynak suları çevre kirliliğinin tehdidi altındadır. Klorlanmadığı için riskli, beklediği için daha da riskli, bayatlayabilir ve bakteri üretebilir. Basında kaynak suları ile ilgili çıkan haberler sizleri hiç rahatsız etmiyor mu ?

Reverse Osmosis Nasıl Arıtır?

Suyun içerisinde eriyik halde bulunan organik ve inorganik maddeler, tuzlar, ağır metaller, virüsler ve baterilerin zararlı olanları dışarı atılarak dengeli mineral yapısı ile suyun özü elde edilir. Yani "SAĞLIKLI İÇME SUYU"

Kendi Suyunuzu Kendiniz Üretin?

İçtiğiniz suyu kendiniz üretin. Sadece içmek için değil, tüm sıcak ve soğuk içeceklerinizde de hesap yapmadan kullanabilirsiniz Ekonomik ve güvenli olan bu sistem ile musluk suyundan sağlıklı su elde edilmektedir.

Hiç birimiz hasta olmak istemeyiz. İnanın bunu temin etmek bize bağlı ve çok kolay. Uzmanlar 4 önemli şeye dikkat etmemizi öneriyor.

  • Yaşadığımız çevre
  • Soluduğumuz hava
  • İçtiğimiz su
  • Yediğimiz besinler

Bu 4 önemli unsur temiz ve güvenli olmalıdır. Vücudumuzu ve savunma sistemimizi bir bardağa benzetirsek, içine 3 unsur giriyor. Hava, gıda ve su. Biz havayı niçin soluyoruz? Tabiki oksijen için. Oysa bu havayla vücudumuza istemediğimiz halde kimyasallar, tozlar, polenler, maytlar, boyalar, hayvan atıkları, mikrop ve virüsler giriyor. Ayrıca gıda alıyoruz. Niçin? Protein, karbonhidrat, vitamin ve mineraller için. Sadece onlar girse iyi. Ancak gıdalarla birlikte hormonlar, katkı maddeleri, boyalar, muhtelif kanserojenler, ilaç kalıntıları, bakterilerde giriyor.

Peki vücudumuza giren 3. unsur neydi? Tabiki su.. Suyu niçin içiyoruz? Çünkü su hayattır. Hayatımızı devam ettirmek için olmazsa olmazımızdır. Oysa suyla birlikte bakın neler girebiliyor vücudumuza. Organik kimyasallar, ağır metaller, radyoaktif mineraller, sertlik yapıcı mineraller, toksinler, oksitler, bakteriler.. Vücudumuz elbette savunmasız değil. Gıda ve su ile birlikte gelecek tehlikelere donanımlı. Akyuvarlar ve lenfositler bu konuda hazırlıklı. Ancak onlarında belirli bir gücü var. Eğer güçleri yetecek bir tehlike söz konusuysa, savaşıyor ve tehlikeyi bertaraf ediyorlar. Ancak, denge bozulursa malesef vücudun savunma sistemi çöküyor veya hastalık başlıyor yada ani ölüm meydana geliyor.

Su.. Yani yaşamı sürdürebilmemiz için en temel ihtiyaç. Sizinde bildiğiniz gibi yaşam, anne karnında suda başlar, suyla devam eder. Suyun olduğu yerde hayat vardır. Bedenimizin yaklaşık % 70′i sudan oluşur. insan haftalarca aç kalabilir. Ancak, 2 – 2.5 günden fazla susuz kalamaz. Yani su, gıdalardan da önce gelmektedir. Su az tüketildiğinde ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarılmış olur. Tüm sıvılar içersinde en eritken sudur.

Canlılar hayatlarını devam ettirebilmek için gıdaya ihtiyaç duyarlar. Ancak gıdalar tabi halleriyle pek bi işe yaramazlar. Bunların organizma tarafından kullanılabilmeleri için önce ağızda, sonra midede en son bağırsaklarda pek çok operasyonlardan geçmesi gerekir. Bu işlerdede suyun çözme kabiliyeti ve eritkenliği en önemli rolü oynar. insan vücudunda hem birbiriyle entegre, hemde birbirinden bağımsız olarak çalışan 100 trilyon civarında hücre olduğunu ve bu hücrelerin yapısındaki protoplazmanın %90′ının su olduğunu düşünürsek tüm bu hücrelere yakılmak için gıda gitmesi gerekmektedir. Gıdalar vücudumuzda fabrika gibi çalışan hücrelere damarlar yoluyla gider. Bu damarların içi kan ile doludur. Kanın %82′si sudan oluşur. Kısacası suyun önemi ve hayatımızdaki yeri kesinlikle tartışılamaz. içtiğiniz su temiz ise sağlıklı bir şekilde hayatımızı sürdürmemiz mümkün.

Kanser başta olmak üzere, ölümcül hastalıkların çoğu kirlenmiş sulardan kaynaklanıyor. Her duru berrak su temiz değildir. İçtiğimiz sular sanayi atıkları, kimyasal tarım v.b. etkenlerle kirlenmektedir. İçtiğiniz suyu kendiniz üretin. Sadece içmek için değil, tüm sıcak ve soğuk içeceklerinizde de hesap yapmadan kullanabilirsiniz ekonomik ve güvenli olan bu sistem ile musluk suyundan sağlıklı su elde edilmektedir.Su arıtma cihazları sayesinde sağlıklı, temiz ve taze suyunuz her an hazır olup size en ekonomik içme suyunu üreterek cebinize de katkıda bulunur.