0232 346 03 04
Shift Ajans Su Arıtma Sayfası

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Su arıtma sistemleri endüstriyel ürünler ve evsel ürünler olarak iki farklı kategoriye ayrılmıştır. Her iki sisteminde sağlıklı bir şekilde kullanılmaya devam edebilmesinin en temel kuralı su arıtma cihazı filtre değişiminin önerilen periyotlarda yapılmasının zorunlu olmasıdır. Özellikle damaca suların hijyen ve içerik yönünden sakıncalı olduğunun kanıtlanması ile birlikte özellikle evsel ürünlerin kullanımında ciddi artışlar yaşanmaya başlamıştır. Şebeke suyunun arıtılması sonucu hem içilmesi hem de yemeklerde ve çay yapımında kullanılması ekonomik açıdan fayda sağlamaktadır. Arıtılan suların cam şişelerde muhafaza edilmesi daha uzun süre sağlıklı bir şekilde korunmalarına da olanak sağlamaktadır.

Su Arıtma Sistemlerinin Gelişimi

Ev tipi artıma cihazlarının gelişen teknolojiler sayesinde geldikleri durum son derece özel görünümlere sahip olmalarını sağlamıştır. Gerek tezgâh altı gerekse set üstü modeller ile siz de evinizde sağlıklı bir şekilde kendi ürettiğiniz temiz suyu içebilirsiniz. Şirketimiz verdiği hizmetler ile sadece cihazınızı temin etmekle kalmaz ihtiyacınız olan her türlü yardımcı malzemenin temini ve uygulanması konusunda da sizlere gerekli desteği sağlar. Farklı filtreler eşliğinde şebeke suyunun farklı zararlı etkilerinden arındırılmış olan su ile hem yemeklerinizde, hem de demlediğiniz çayda istediğiniz ideal tada ulaşabilmeniz mümkündür. Şirketimiz eviniz veya iş yeriniz için ihtiyacınız olan su arıtma modelinin önerilmesinden teminine ve kurulmasından kullanılmasına kadar geçen süreçte her zaman müşterilerinin yanındadır. Katkı maddesi gerektirmeyen fiziksel artıma sistemlerinde su arıtma filtre değişim zamanının belirlenen sürelerde yapılması sağlıklı bir su elde etmek için son derece önemlidir.

Basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden daha küçük olan filtrelerden geçirilerek arıtılmaktadır. İlk arıtma esnasından suyun içinde olan çözünmüş maddelerin %100’e yakını atık su olarak dışarıya atılmaktadır. Sağlıklı minerallerin desteği ile suyun özü ve sağlıklı hali elde edilmiş olur. Arıtılan suyun kalitesini doğrudan etkileyen tek konu ise kullanılan filtreleme sistemidir. İdeal ölçülerde arıtılmış olan suyun nitelikleri arasında sayılabilecek en önemli özellikler arasında,

Damacana ve pet şişeler ile karşılaştırıldığında neredeyse bedavaya kullanabilen şebeke suyunun arıtılarak kullanılması kaynak suyu tadına uygun bir kalite elde etmenizi sağlayacaktır. Arıtılmış suyun sağlığımız için çok sayıda faydası bulunmaktadır. Şebeke suyunun içinde bulunması muhtemel kimyasal karışımlar, parazitler ve virüsler filtreleme eşliğinde sudan temizlenmektedir. İçilebilecek en sağlıklı su düzenli olarak temizlenen filtrelere eşliğinde arındırılmış sudur. Bileşiminde zor emilen suların olmaması sindirim ve dolaşım sistemi için yük oluşturmamaktadır. Yüksek tansiyonlu kişiler için uygun bir seçenek olan arıtma su kullanımı ile vücudun su tutma sorunu da ortadan kalkmaktadır. Ödemlerin oluşmaması vücutta fazla kilo alımı olarak da geri dönüş sağlamaz. Kan dolaşımının hızlanarak vücudun dinç kalmasını sağlayan temiz suyun faydaları sayılamayacak kadar fazladır. Vücudun ihtiyacı olan nemin sağlanması için gerekli olan günde en az 2 litre su tüketimi ile sağlıklı bir tene de sahip olabilirsiniz.

Damak tadına uygun bir lezzetin yakalanabileceği arıtma cihazlarının doğru kullanım teknikleri ile ömürleri de uzatılabilmektedir. Su arıtma cihazının filtresi ne zaman değişir sorusuna verilecek en iyi cevap cihazın modeli, markası ve hacmi ile doğru orantılı olacaktır. Arıtılan suyun içindeki kalsiyum, sodyum ve potasyum gibi mineraller ideal seviyede olacağı için yumuşak suyun içiminin farkına kısa süre içerisinde varabilirsiniz.